Uniejów - uzdrowiskiem termalnym

Uniejów jest najmłodszym uzdrowiskiem w Polsce. Na listę uzdrowisk został wpisany w 2012 roku za przyczyną wód geotermalnych i leczniczych, stając się 45 uzdrowiskiem, a pierwszym termalnym w naszym kraju.

W sierpniu 2011 roku Ministerstwo Zdrowia wydało opinię potwierdzającą, że Uniejów spełnia wszystkie warunki niezbędne do uzyskania statusu uzdrowiska, w którym leczone mogą być choroby:

 • ortopedyczno-urazowe
 • układu nerwowego
 • reumatologiczne
 • naczyń obwodowych
 • skóry

Uniejowskie ciepłe wody lecznicze zawierają związki siarki, krzemu,
a także radon i jod - przez co są wyjątkowe w skali Polski.

Wody termalne znajdują się na głębokości ponad 2000 m. Wypływająca z trzech odwiertów woda charakteryzuje się:

 • wydajnością 120 m3/h,
 • temperaturą 68°C,
 • niską mineralizacją na poziomie 7g/l.

Uniejowska solanka termalna znajduje zastosowanie przy leczeniu chorób, głównie:

 • reumatoidalnych - zwyrodnień stawów,
 • ortopedyczno-urazowych i stanów po zabiegach operacyjnych narządu ruchu,
 • skóry,
 • schorzeń nosa, ucha, gardła i krtani,
 • nerwobólach,
 • dyskopatiach,
 • nerwicach.

Świadectwa:

Uniejowska woda solankowa wykorzystywana jest w naszych baliach hotelowych. Dzięki temu można w pełni korzystać z dobrodziejstw wód solankowych w komfortowych warunkach oferowanych przez hotel.

Według wstępnych opinii zawartość jodu w wodach jest taka jak w Bałtyku. Uniejowska woda jest także leczniczą wodą pitną i co jest rzadkością - może być wykorzystywana w przemyśle spożywczym.

Urokliwe małe miasteczko

Liczące 3 tys. mieszkańców miasteczko położne jest nad Wartą, która oddziela staromiasteczkową zabudowę od Zamku Biskupów Gnieźnieńskich oraz uniejowskich term.
W miasteczku warto zwiedzić kolegiatę - gotycki kościół parafialny z XIV wieku, kilkukrotnie przebudowywany, gdzie największą wartość historyczną ma prezbiterium gotyckie z XIV wieku. 
Obejrzeć neobarokową, czterokondygnacyjną, 25 metrową wieżę kościelną stojącą między rynkiem a kolegiatą.

Warto zwiedzić zamek wybudowany w latach 1360-1365 na miejscu starej fortyfikacji drewnianej, zniszczonej najazdem krzyżackim w 1331 roku. Do XVII wieku zamek pełnił funkcje obronne, by ostatecznie stać się rezydencją. Od cech gotyckich po klasycystyczne - uniejowski zamek jest przykładem narastania stylów w architekturze.

Sprzyja spacerom i wypoczynkowi

Poza intensywnym korzystaniem z dobrodziejstw wyjątkowych wód termalnych w basenach uniejowskich term lub hotelowych baliach i np. łaźni lub saunie - zachęcamy do aktywnego wypoczywania i oddawania się spacerom oraz wycieczkom rowerowym.
Układ ulic Uniejowa, brzegi Warty, piękny park zamkowy, bliskość polnych dróg i zagajników leśnych - sprzyjają spacerom po Uniejowie i turystyce rowerowej po okolicach miasteczka.
Spacerować można tutaj rekracyjnie lub aktywnie uprawiając nordic walking.
A trasy wycieczek rowerowych mogą liczyć od kilku do nawet kilkudziesięciu kilometrów, zależnie od upodobań i kondycji.

Mama i Córka
Mama i Córka
Pakiet stworzony specjalnie dla dwóch najbliższych sobie osób, czyli MAMY i CÓRKI. Zapraszamy Was drogie panie na kompleksową pielęgnację duszy i ciała w UniejówThermalSpa.
ThermalBeauty
ThermalBeauty
Pakiet ThermalBeauty stanowi intensywny plan terapeutyczny dla Twojej twarzy i ciała. To także rozkosz dla podniebienia o którą zadbają nasi doskonali kucharze. W Hotelu Uniejów ecoActive&Spa spędzisz wyjątkowe dni i powrócisz naładowany pozytywną energią.
Uniejów Thermal Spa Weekend
Uniejów Thermal Spa Weekend
Poczuj, zasmakuj i zostań z nami jak najdłużej. A gdy wyjedziesz, niech wspomnienia o nas na długo pozostaną w Twej głowie.
DaySPA Hotel Uniejów
DaySPA Hotel Uniejów
Pragniesz relaksu? Chcesz zrobić coś jedynie dla Siebie? Nasi terapeuci dostosują zabiegi do Twoich potrzeb.
Męski Wypad w stylu Hotel Uniejów
Męski Wypad w stylu Hotel Uniejów
Zapraszamy na kąpiel piwną w drewnianej balii na tarasie oraz do CoffeeClubu z atrakcyjną ofertą whisky i burbonów.
Termalna Odnowa
Termalna Odnowa
Pakiet Termalna Odnowa to kompleksowy plan terapeutyczny, który pozwoli dodać sił witalnych Twojemu organizmowi w jeden weekend. Bogaty w zabiegi pakiet SPA oraz wyjątkowa kuchnia restauracji LaRegina pozwoli w pełni się zregenerować.
Walentynki cały rok
Walentynki cały rok
Zapraszamy do spędzenia Walentynek z ukochaną osobą w Hotelu Uniejów ecoActive&Spa. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy moc atrakcji!
Dzień Kobiet w Uniejowie
Dzień Kobiet w Uniejowie
Serdecznie zapraszamy wszystkie cudowne Kobiety ze swoimi partnerami, przyjaciółkami, koleżankami, bądź córkami do miłego spędzenia czasu w Hotelu Uniejów ecoActive&Spa. Podczas pobytu w naszym hotelu przygotowaliśmy wiele atrakcji.
Majówka 5 dni/4 noce(1- 5 maj 2019)
Majówka 5 dni/4 noce(1- 5 maj 2019)
Majówka to rewelacyjny czas na wiosenne rozpieszczanie. Serdecznie zapraszamy do spędzenia długiego majowego weekendu w Hotelu Uniejów**** ecoActive&Spa. Czas relaksu oraz odpoczynku warto zaplanować w urokliwym Uniejowie, gdzie można oddać się błogiemu lenistwu, bądź aktywnie spędzić czas.
WEEKEND CZERWCOWY 3 dni/ 2 noce
WEEKEND CZERWCOWY 3 dni/ 2 noce
Zapraszamy do spędzenia długiego, czerwcowego weekendu w Hotelu Uniejów ecoActive&Spa. Dla Gości spędzających u nas długi weekend mamy ciekawe propozycje.
WIANKI - najkrótsza noc w roku
WIANKI - najkrótsza noc w roku
Zatrzymaj się i zapamiętaj ten wieczór na długo. Zapraszamy na wyjątkowy wieczór, przenieś się do magicznego, bajecznie ozdobionego ogrodu, gdzie niezwykła atmosfera, muzyka, śmiech i radość zagości w Twoim sercu.